Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z knížky Jürgen Seibold - Michael Jackson str.72-73

21. 8. 2009

"Rád v každodenním životě hraji určité role," vyprávěl Michael Jackson v polovině 80. let americkému časopisu Interview. "Mám bytostnou potřebu představovat jinou osobu, jinou věc. Zvláště když stojím za tím, když se mohu identifikovat s tím , co právě hraju. Pak už to vlastně není žádné herectví - pak i nějak věříš, že jsi to, co představuješ."

            V neposlední řadě podpaluje Michaelovo herectví oheň v kuchyni, ve které se kolem jeho osoby ustavičně vaří fámy. Zde je několik ochutnávek:

 

1983 – Michael Jackson si chce vzít kolegyni Olivii Newton-Johnovou. Časopis Bravo, jinak nelenující, když jde o šíření nových fám, to dementoval: „Michael a Olivia spolu nic nemají.“

 

1983 – Michael Jackson napsal píseň Billy Jean a inspiroval se v ní žalobou o uznání otcovství, která na něho byla podána. Michael k tomu v Bravu říká: „Všechno je to žvást! Žádné přelíčení se nekonalo. Napsal jsem tu píseň, protože děvčata skutečně posílala takové výhružky, jelikož se domnívala, že tak na sebe mohou upozornit. To je důvod, proč mi připadá, že děvčata příliš žvaní. Mluví do člověku tak, že by mi z toho bylo úplně zle, kdybych to musel ustavičně poslouchat.

 

1983 – Michael Jackson má milostný poměr se zpěvačkou Dianou Rossovou, o patnáct let starší, která jeho i ostatní členy Jackson Five od konce šedesátých let podporovala. Když se ho v jednom interview ptali na ženu svých snů, Michael odpověděl: „Musela by vypadat jako Diana Rossová. Ta mě před třinácti lety objevila a s ní ještě i dnes hovořím o svých neintimnějších problémech.“

 

1984 – Michael Jackson je teplouš a má velkou aféru se skladatelem Cliftonem Davisem. Michael říká: „Tyhle pověsti se mě hluboce dotkly.“

 

1984 – Michael Jackson miluje zpěvačku Brooke Shieldsovou. Byli vyfotografováni, jak se spolu vedou při udílení nějaké ceny. Michael říká: „Chovám k Brooke vřelé city, ale víc než puse mezi námi nebylo.“ Brooke říká: „ Upřímně ho miluji – je to báječný člověk.“

 

1984 – Michael Jackson musí jako následek svého popálení při natáčení jednoho televizního filmu nosit vzadu na hlavě tupé. Michael o tom říká: „Ne, to není pravda. Ta rána nebyla větší než díra uprostřed gramofonové desky. Horší byl šok. Když to bouchlo, v prvním momentě jsem si myslel, že po mně někdo vystřelil.“

 

1984 – Michael Jackson se dal napumpovat ženskými hormony, aby zůstal hezký. Tento drb se objevil v knize s názvem Michael Jackson – More Of His Intimate Secrets.

 

1985 – Michael Jackson udělal nabídku k sňatku Liz Taylorové. Když herečka s díky odmítla, zřídil ve své vile pro stárnoucí filmovou divu oltář. Dali se přitom spolu vyfotografovat, když navštívili Lizu Minnelliovou v zákulisí po jejím koncertu v kalifornském městě Costa Mesa.

 

1986 – Michael Jackson si jednou za den lehá do kyslíkové komory, která vypadá trochu jako Sněhurčina skleněná rakev. Díky tomuto zvyku se chce dožít 150 let.

 

1987 – Michael Jackson zplodil s již 39letou Lavon Powliesovou tři děti – pokaždé v modrém rolls-roycu, který měl před souloži vždycky zaparkovaný před svou usedlostí. Mluvilo se o tom, že na něj byla podána žaloba o uznání otcovství, týkající se pětiletých dvojčat této Američanky a jedenáctiletého syna, a že matka požaduje alimenty ve výši 150 milionů dolarů. V telefonickém rozhovoru se zpravodajskou agenturou Associated Press v srpnu žena vysvětlila, proč se žalobou tak dlouho vyčkávala: „Protože Michael a já se bereme a chceme tu věc urovnat ve vší tichosti.“  To zřejmě nevyšlo.

 

1987 – Michael Jackson si nechal operovat obličej, aby byl podobnější svému idolu Dianě Rossové. Pánský magazín Penthouse sestavil pro fanoušky, kteří ho chtějí napodobit, malý ceník: napnutí kůže za 8 000- 10 000 marek, odstranění dvojité brady nebo slzných váčků za 2-2 500, odstranění vrásek už od 500 marek.

 

1987 – Michael Jackson si dal chemikáliemi vybělit obličej, aby ho jeho fanoušci už nemohli řadit k určité rase.

 

1987 – Michael Jackson nabízí krasobruslařce Katharině Wittové, aby společně s ním natočila elpíčko. Rheinische Post v Düsseldorfu koncem března oznámila, že se jí kromě toho zeptal, jestli by se nechtěla zúčastnit několika tanečními čísly jeho současného světového turné.

 

1988 – Michael Jackson si dává přibližně za 3 miliony marek čtyřicetičlenným filmařským týmem vyrobit dokument o současném světovém turné – jen proto, aby si dílo, neurčené k zveřejnění, mohl potom promítat ve svém soukromém kině.

 

1988 – Michael Jackson se ještě v tomto roce ožení s pětadvacetiletou Karen Fayeovou. Michael k tomu říká: „Mám pocit, že bez ní už nemohu žít.“

 

1990 – Michael Jackson, který přestoupil na islámskou víru, staví mešitu za 40 milionů marek na důkaz své hluboké zbožnosti.

 

1990 – Michael Jackson chce ještě v létě tohoto roku jít na burzu. Z výnosu prodaných akcií Jackson Entertainmant Company chce financovat ambiciózní projekty, jako je „Jackson Park“ v Las Vegas

 

Kdo tyhle fámy posílá do světa? Bulvární listy, jimž se neustále spílá, to ve většině případů proti očekávání nejsou. Zato to byl manager Frank Dileo, kdo pilně trousil mezi žurnalisty různé nesmysly, aby se o jeho chráněnci ustavičně mluvilo. A Michael Jackson sám rovněž pracuje na podivných fámách, které kolem jeho osoby kolují. Například malíř a fotograf Gottfried Helnwein, který směl Michaela Jacksona jednou v USA fotografovat, tvrdil v jednom interview pro Süddeutscher Rundfunk v roce 1992 s jistotou: „Michael roztrušuje většinu těch fám sám.“

A velice se tím baví: Leave me alone, dynamický hit z alba Bad vydaného roku 1987, dal ilustrovat videoklipem ve stylu beatlesovského trikového filmu „Yellow Submarine“. Michael v něm nastoupí do rakety, ve které přefrčí kolem přítele opičáka Bubblese, kolem oltáře Liz Taylorové a jiných součástí oné pyramidy drbů, až jako Gulliver u malých lidiček odhodí pouta reklamy a přitom, jak vstává, rozbije komplikovaně vedenou horskou dráhu (symbolickou pro inscenované vzestupy a poklesy jeho popularity).

 

By

kometka

 

Co si o tom myslíte??? Napiště nám. Do komentářů :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bulvarní tlachy

(helena, 16. 1. 2010 14:15)

kniha se mi nelíbí, je to hnus, žvásty....Michael si za svého života užil své...Chudák. ♥♥♥♥ I Love You ♥♥♥♥

....

(Dagmar, 9. 11. 2009 16:26)

přesně tak jsou to uplný volové ti novináři měli by je všechny zavřít chudák Michaellllll I LOVE YOU MICHAEL

krávoviny

(Tereza, 16. 10. 2009 22:43)

ježiši,to jsou blbosti, který dement to vymyslel?